wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Zapadł wyrok w sprawie sprawcy wypadku na ul. Sokratesa

Wyrok zapadł po dwóch latach

  • 23 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Facebook.com

Po dwóch latach od wypadku na ul. Sokratesa - ogłoszono wyrok. Krystian O. potrącił wtedy śmiertelnie mężczyznę, kiedy pędził 130 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca odpowiadał za wypadek ze skutkiem śmiertelnym, ponieważ sąd uznał, że postawiony mu w akcie oskarżenia zarzut zabójstwa nie powinien mieć miejsca. Wyrok zapadł w dniu wczorajszym w Sądzie Okręgowym w Warszawie. 

Śmiertelny wypadek na Sokratesa 

20 października 2019 roku doszło do ogromnej tragedii. Mężczyzna, wraz z żoną i dzieckiem w wózku, spacerowali, aby uczcić 3. urodziny syna. Mężczyzna wyszedł na jezdnię, a tuż za nią podążała żona. Później usłyszała uderzenie i zobaczyła, jak pomarańczowe BMW wjeżdża w jej męża, przewracając również wózek. Kobieta wspomina to w ten sposób: 

Podbiegłam do wózka z synkiem, postawiłam wózek, odpięłam pasy i wzięłam Tomka na ręce. Widziałam, że jest przytomny, nie krwawi, jest cały. Nie pamiętam, czy płakał. Pobiegłam szybko do męża z dzieckiem na rękach. Leżał kilkadziesiąt metrów dalej, na brzuchu, a wokół jego głowy była ogromna kałuża krwi. Ten widok towarzyszy mi codziennie


7 lat i 10 miesięcy więzienia 

Początkowo Krystian O. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia pieszych znajdujących się na przejściu na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Potem zmieniono kwalifikację czynu na zabójstwo z zamiarem ewentualnym, za co prokuratura chciała 15 lat więzienia. Sąd jednak nie podzielił zdania prokuratury i skazał kierowcę za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co orzekł prawie maksymalną karę za tego typu przestępstwo. 

Sąd uznał, że w miejscu wypadku mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 84 kilometry na godzinę, jadąc 134 kilometry na godzinę. Uznał, że to niedopuszczalne, ale że Krystian O. nie robił tego po to, aby kogoś zabić. Na wyrok wpłynęła również skrucha kierowcy, a także to, że kierowca podjął szereg czynności, którre miały zmienić przebieg zdarzenia. 

Oprócz 7 lat i 10 miesięcy więzienia sąd orzekł 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny. Zapadł niejednogłośnie, przy dwóch zdaniach odrębnych. Prokuratura zapowiedziała apelację. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod