wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Zabijali właścicieli podstępnie przejętych mieszkań

Sprawa jest rozwojowa

  • 10 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Zarzuty zabójstwa, oszustwa, sprawstwa kierowniczego przy oszustwie mienia znacznej wartości - to własnie usłyszał 43-latek, którego zatrzymali policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Jego trzej wspólnicy w wieku 38, 64 i 72 lat również usłyszeli zarzuty. Odpowiadać będą m.in. za zabójstwo, oszustwo, usiłowanie zabójstwa i usiłowanie oszustwa. Trzech z nich zatrzymano w areszcie na okres 3 miesięcy. 

Zabił 6 osób, by przejąć ich mieszkania 

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw komendy stołecznej pod nadzorem prokuratury, prowadzili śledztwo dotyczące usiłowania handlu bronią palną bez zezwolenia. Ustalili, że zatrzymany na początku ubiegłego roku mężczyzna, który od marka 2020 do stycznia 2021 nakłaniał jedną z osób do nabycia lub pośredniczenia w nabyciu broni palnej, miał związek z przejmowaniem od samotnych osób ich mieszkań. W tym procederze mieli brać udział 38, 43, 64 i 72-latek. Udało się zatrzymać wszystkich podczas działań, które prowadzili na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. 


Jak udało im się ustalić - zatrzymani najpierw przekonywali starsze osoby do przepisania im mieszkań, a następnie przygotowywali niezbędne dokumenty. Po dokonaniu wszelkich formalności, zabijali właścicieli za pomocą skażonego alkoholu. W ten sposób zabili sześć osób. W trzech kolejnych przypadkach, mimo podania im alkoholu, poszkodowanym udało się przeżyć. 

Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 43-latek odpowie za sześciokrotne zabójstwo, oszustwo mienia znacznej wartości, sprawstwo kierownicze przy oszustwie mienia znacznej wartości i usiłowanie zabójstwa, a także usiłowanie oszustwa. 64-latek odpowie za zabójstwo i oszustwo mienia, z kolei 38-latek za podwójne usiłowanie zabójstwa, usiłowanie oszustwa i usiłowanie oszustwa mienia znacznej wartości. Wszystkich aresztowano na okres 3 miesięcy. 

Wobec 72-latka, który usłyszał zarzut oszustwa mienia znacznej wartości, prokurator zastosował zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu, ale również poręczenie majątkowe. 

Jak podała policja - sprawa ma charakter rozwojowy. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod