wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Trzech Króli - objazdy na stołecznych ulicach

Sprawdźcie gdzie!

  • 05 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

W czwartek, 6 stycznia, Traktem Królewskim i ulicami Tarchomina przejdą Orszaki Trzech Króli. Stołeczny ratusz poinformował o utrudnieniach, jakie może to generować. Opisali również objazdy wszystkich autobusów, które przejeżdżają przez miejsca, gdzie mają odbywać się trasy przemarszów. 

Procesja z placu Zamkowego wyruszy ok. 12:00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem, a także ul. Królewską na pałac Piłsudskiego. Stołeczny ratusz zapowiedział, że w godzinach 12:40-12:00 planowane jest zamknięcie Królewskiej dla ruchu drogowego naczas przemarszu. 

Drugi, tarchomiński orszak wyruszy ok. 11:30 spod Parafii Świętego Łukasza Ewangelisty przy Sprawnej 9. Trasa będzie prowadziła ulicami: Sprawną, Tłuchowską, Leśnej Polanki, Światowida, Dzierzgońską i na powrót Sprawną. Kierowcy, którzy tego dnia planują podrózować tymi ulicami, muszą liczyć się z tym, że podane ulice mogą zostać zamknięte przez policję. 


Objazdy autobusów 

Na oficjalnej stronie urzędu znalazły się informacje o wszystkich utrudnieniach w tym dniu: 

W związku z przemarszem Traktem Królewskim w przypadku braku możliwości przejazdu, autobusy linii 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 w godzinach 11.30-14.00 zostaną skierowane na trasy objazdowe.
Autobusy linii 107 (tylko w kierunku krańca Kierbedzia) i 111 (w kierunku krańca Gocław) będą kursowały ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Linia 111 w kierunku krańca Esperanto od skrzyżowania ul. Marszałkowskiej i Królewskiej będzie jeździła ulicami Królewską i Marszałkowską do pl. Bankowego i dalej swoją trasą. Linie 116, 180, 503 i 518 w kierunku pętli Chomiczówka, Konwiktorska i Nowodwory kursować będą ulicami Marszałkowską i Senatorską. W kierunkach powrotnych, ominą utrudnienia ulicami Kapucyńską, al. „Solidarności” przez pl. Bankowy do ul. Marszałkowskiej. Autobusy linii 128 i 175 w kierunku pl. Piłsudskiego pojadą ulicami Marszałkowską, Senatorską i Wierzbową. W kierunku krańca Szczęśliwice i Lotnisko Chopina – ulicami Senatorską, Miodową, Kapucyńską, al. „Solidarności”, przez pl. Bankowy i ul. Marszałkowską. Linia 178 w kierunku Konwiktorskiej zostanie skierowana na objazd ulicami Marszałkowską i Senatorską; w kierunku przeciwnym objazd będzie prowadził ulicami: Kapucyńską, al. „Solidarności”, przez pl. Bankowy i ul. Marszałkowską. Autobusy linii 222 w kierunku krańca Bielańska będą kursowały ul. Marszałkowską, a w kierunku krańca Spartańska – ulicami Senatorską, Miodową, Kapucyńską, al. „Solidarności”, przez pl. Bankowy i ul. Marszałkowską.
W związku z przemarszem na Tarchominie w przypadku braku możliwości przejazdu, autobusy linii 211, 509 i 516 w ramowych godzinach 11.45-13.00 zostaną skierowane na trasy objazdowe.
Linia 211 ominie utrudnienia ul. Odkrytą i H. Ordonówny. Trasa linii 509 zostanie skrócona do krańca Nowodwory. Autobusy Linii 516 zostaną skierowane na objazd ulicami H. Ordonówny i Światowida.
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod