wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Ruszył odcinkowy pomiar prędkości na S8

Zmusi kierowców do zwalniania?

  • 24 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie:

We wtorek Główny Inspektorat Transportu Drogowego przekazał, że na warszawskim odcinku trasy S8 działa już odcinkowy pomiar prędkości. Zachowania kierowców śledzi, łącznie, 30 kamer na dwóch odcinkach: między Łabiszyńską w Warszawie a Szpitalną w Markach,a także między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. Pomiary prowadzone są w obu kierunkach.

Jak prowadzone są kontrole? 

Jak powiedziała Monika Niżniak z GITD:

Kierowcy nie powinni być zaskoczeni kontrolami. O prowadzonych pomiarach informują ich odpowiednie znaki.


Średnia prędkość kierowców określana jest automatycznie na podstawie wjazdu i wyjazdu z danego odcinka. Dzięki temu właśnie wiadomo, czy nie przekroczono prędkości. Jak dodała Niżniak: 

Funkcjonalność systemu umożliwi przyporządkowanie do pojazdu, którym przekroczono prędkość szeregu danych, w tym między innymi miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego oraz maksymalnej dozwolonej prędkości. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej

O tym, że rozpoczęto już kontrolę na "warszawskiej" S8 poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska: 

Działa już odcinkowy pomiar prędkości na "warszawskiej" S8. Zgodnie ze stałą organizacją ruchu na tych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 kilometrów na godzinę dla samochodów osobowych i do 80 kilometrów na godzinę dla ciężarowych

Czy to faktycznie zdyscyplinuje kierowców i sprawi, że ograniczą prędkość na całej długości monitorowanego odcinka? Czas pokaże. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod