wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Rozrzucała parówki, w których ukryte były haczyki wędkarskie. Zarzut znęcania się nad psem

Znęcanie ze szczególnym okrucieństwem

  • 14 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KRP IV

Policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu na Bemowie zatrzymali kobietę, która podejrzewana jest o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Według zebranych materiałów - kobieta rozrzucała na klatce schodowej jednego z bloków parówki, w które wkładała haczyki wędkarskie. Wszystko to w celu spowodowania cierpienia lub uśmiercenia czworonogów. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Chciała sprawić cierpienie lub uśmiercić czworonogi

Na policję na Bemowie zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła, że jej pies cierpi z powodu zjedzonego pokarmu w którym znajdował się ostry przedmiot. Kobieta powiedziała, że zabrała swojego psa do weterynarza, który przeprowadził szczegółowe badania. Potwierdziły one to, co podejrzewała kobieta. Policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą. 


Okazało się, że związek z tym ma znajoma pokrzywdzonej. Udało się ustalić, że w parówkach ukrywała haczyki wędkarskie, a następnie rozkładała je na klatce schodowej. Swoim zachowaniem naraziła na utratę zdrowia lub życia czworonogi, które wychodziły lub wchodziły do bloku. 

Kiedy policjanci mieli komplet materiału dowodowego, wcześnie rano pojechali na miejsce, gdzie mieszka kobieta odpowiedzialna za rozłożenie parówek w które wetknięte były haczyki. Kobietę doprowadzono do komisariatu, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

To nie koniec sprawy. Policjanci będą prowadzili dalsze ustalenia związane z tym zdarzeniem. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod