wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Radna chce budować parking przy Lesie Bemowskim

Miejsca starczy jedynie na dwa miejsca

  • 23 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Radna Ewa Przychodzień-Schmidt proponuje budowę parkingu na Kocjana. Przekonuje, że bez tego parkingu, samochody nadal będą zastawiały pobliskie posesje, a nawet skrzyżowania na osiedlu Groty. 

Radna pisze: 

Tereny leśne Bemowa i sąsiednich Babic są chętnie odwiedzane przez mieszkańców całej Warszawy. Zwłaszcza w pogodne dni las tętni życiem, jest miejscem spacerów, rajdów rowerowych, spotkań. Niestety wiąże się to z ogromną uciążliwością dla mieszkańców osiedla, wynikającą ze wzmożonego ruchu, a przede wszystkim z dużą liczbą nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Samochody parkujące na skrzyżowaniu, w bramach okolicznych posesji i na trawnikach to codzienny widok na Grotach.

Burmistrz Urszula Kierzkowska odpowiada, że na ul. Kocjana i Zaboreczne wolno parkować. Ale trzeba przestrzegać przepisów ruchu drogowego. 


Parking możliwy tylko dla dwóch samochodów

Jak wyjaśnia burmistrz Kierzkowska: 

Nieutwardzony teren bezpośrednio przyległy do "wejścia do lasu" to od strony formalnej nadal działka drogowa ulicy Kocjana. Uwzględniając ograniczenia wynikające z ustawy, które zabraniają zatrzymania pojazdu m.in. na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejazdu lub skrzyżowania, byłoby możliwe wyznaczenie tylko dwóch miejsc do parkowania równoległego do drogi. Tylko taki sposób parkowania pojazdów nie ograniczy możliwości dojazdu do lasu służbom miejskim i leśnym.

To, na co zwraca uwagę burmistrz Kierzkowska to fakt, że w budżecie nie przewidziano pieniędzy nawet na dwa miejsca parkingowe. 
Dodaj komentarz

Przepisz kod