wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Policjanci rozbili "dziuplę" samochodową

Złapali ich na gorącym uczynku

  • 10 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KRP III

Policjanci z Ochoty przy udziale samochodówki Komendy Stołecznej Policji zatrzymali trzech mężczyzn i zabezpieczyli dwa częściowo zdekompletowane samochody, a oprócz tego części i dokumentację do co najmniej kilku innych pojazdów. Zabezpieczono także 425 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jeden z nich usłyszał zarzut, a sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy. 

Kradli i rozbierali samochody 

Policjanci z warszawskiej ochoty przyjęli zgłoszenie o kradzieży Mitsubishi w nocy z 2 na 3 stycznia. Zdarzenie to miało miejsce przy ul. Grójeckiej. Sprawą zajmowali się kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z komendy na Ochocie. W wyniku szeroko zakrojonych działań już trzy dni po kradzieży ustalono, gdzie znajduje się pojazd. 


Policjanci, którzy przyjechali na ul. Wólczyńską w Warszawie, rozpoczęli rozpoznanie posesyjne. Pierwszy zespół, po pokonaniu bramy wjazdowej, zatrzymał dwóch mężczyzn w wieku 62 i 51 lat. Drugi skład pokonał ogrodzenie sąsiedniej posesji, gdzie zauważyli 28-latka, który na okrzyk "policja" rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali go na sąsiedniej posesji. 28-latka przyłapano w zasadzie na gorącym uczynku, kiedy dokonywał demontażu poszukiwanego pojazdu. Zatrzymanych przewieziono na komendę, gdzie wykonano z nimi czynności, po których doprowadzono ich do policyjnych aresztów. 

papierosy

Na miejscu zabezpieczono dwa pojazdy marki mitsubishi, które częściowo zdemontowano i części do kilku innych aut. W wyniku przeszukania ujawniono również ponad 425 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. 

Dzięki działaniu policjantów nie tylko udało się rozbić "dziuplę" samochodową, ale przede wszystkim - odzyskać część rzeczy utraconych w wyniku przestępstw. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod