wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego w samolocie. Nocna akcja w Modlinie

Pirotechnicy wezwani na płytę lotniska

  • 11 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

W nocy, na lotnisku w Modlinie, odbyła się akcja służb w związku z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego w samolocie, który przyleciał z Mediolanu. Na miejscu pracowali m.in. pirotechnicy, policja, straż graniczna, a także pogotowie. Pirotechnicy wykluczyli jednak taką możliwość. 

Nocna akcja służb 

Samolot z Mediolanu wylądował w Modlinie około godziny 23:20, ale już od 22:00 służby miały informację o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego. Niezwłocznie po wylądowaniu przystąpiono więc do akcji. W rozmowie z tvnwarszawa rzecznik lotniska - Marek Rymkiewicz - przekazał, skąd w ogóle cała akcja i jak wyglądał jej początek: 

Otrzymaliśmy anonimowy telefon o tym, że na pokładzie samolotu lecącego z Mediolanu do Modlina znajduje się bomba. Wszczęte zostały odpowiednie procedury, samolot bezpiecznie wylądował, pasażerowie przewiezieni zostali do terminala lotniskowego


Po wylądowaniu od razu rozpoczęto sprawdzenie pirotechniczne. W akcji brało 12 zastępów straży pożarnej PSP, policja, straż graniczna, a także pogotowie. Funkcjonariusze straży granicznej dokonali rozpoznania przy pomocy szkolonego psa. Nie stwierdzono jednak ładunku pirotechnicznego. 

Około 2 w nocy Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim przekazał PAP, że sytuację udało się opanować, a działania służb zostały zakończone. 

Samolotem leciało 87 pasażerów, w tym sześcioro członków załogi samolotu. Nikomu jednak nic się nie stało. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod