wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Ogrodzenia z pustaka gładkiego – nowoczesne i estetyczne

Co wybrać?

  • 11 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Materiały partnerów

Ogrodzenie to niezwykle istotny element każdej posesji. Pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa domowników, ale także chronić ich prywatność. Ważna jest również jego funkcja estetyczna. Warto zatem postawić na rozwiązanie spełniające te parametry, a takie z pewnością jest ogrodzenie z pustaka gładkiego.

Elegancka i trwała wizytówka domu, czyli ogrodzenie z pustaków gładkich

Tak naprawdę to właśnie ogrodzenie jest pierwszym elementem, z którym stykają się osoby z zewnątrz – przypadkowi przechodnie, ale także goście. W związku z tym warto zdecydować się na rozwiązanie, które w sposób nienaganny będzie reprezentować posesję przez długi czas. Ogrodzenie z pustaka gładkiego nadaje się do tego zadania idealnie. Można postawić na szczelny mur, jeżeli kluczowe jest poczucie bezpieczeństwa oraz niczym niezakłóconej prywatności podczas relaksu w ogrodzie. Można też  połączyć pustaki z panelami, co jeszcze mocniej podkreśla walory estetyczne i nadaje konstrukcji lekkości, a zarazem otworzy nieco przestrzeń na działkę.

Ogrodzenia gładkie to zatem wyjątkowo nowoczesny system opłotowania, który sprawdza się nie tylko na posesjach prywatnych. Równie chętnie z ich walorów korzystają firmy, szkoły czy urzędy. Zleć montaż ogrodzenia z pustaka gładkiego firmie Wawerbud z Warszawy!

montaz ogrodzenia 1

Wysoka jakość ogrodzenia z bloczków gładkich

Pustaki ogrodzeniowe wykonuje się z mocnego betonu wibroprasowanego, a więc mieszanki betonowej o optymalnym zagęszczeniu. Dzięki temu charakteryzują się dużą wytrzymałością, odpornością na rozciąganie, zginanie, ścieranie, mróz i wysokie temperatury. Wyróżniają się ponadto odpowiednimi parametrami związanymi z nasiąkliwością. 

To wszystko sprawia, że pustaki gładkie wykazują doskonałą trwałość – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, a przy tym są odporne na zmienne warunki pogodowe. Niestraszne im ani upały, ani też mrozy. Mają zmniejszoną nasiąkliwość i zabezpieczenia hydrofobowe, więc nie zmieniają swojej struktury pod wpływem wilgoci. Cechuje je ponadto ładna i trwała kolorystyka, która nie ulega przebarwieniom i blaknięciu z powodu działania promieniowania ultrafioletowego.

Tak wysokie standardy wykonania pustaków gładkich zapewniają odpowiednią jakość wykonywanego z nich ogrodzenia.

montaz ogrodzenia 2


Zimne i surowe ogrodzenie? Nic z tych rzeczy!

Osoby, którym beton kojarzy się z dość zimnym w odbiorze materiałem mogą poczuć się zaskoczone możliwościami, jakie daje pustak gładki. Dostępne są różne formy i barwy poszczególnych elementów, dzięki czemu łatwo zachować niezwykłą wprost spójność ogrodzenia gładkiego ze stylem domu. To bez wątpienia idealna propozycja dla tych, którzy szczególnie sobie cenią rozwiązania proste, funkcjonalne, a przy tym niepozbawione elegancji.

Ogrodzenia z pustaków gładkich doskonale wpisują się w nowoczesne trendy projektowe i odpowiadają na potrzeby osób szukających prostych form, tak bardzo kojarzących się z modnym stylem minimalistycznym i skandynawskim. Idealnie zatem pasują do prostych i zwartych brył budynków, bez zbędnych detali architektonicznych. Jednocześnie świetnie komponują się z chodnikami wykonanymi z płyt o gładkiej powierzchni oraz regularnymi trawnikami o krótko przyciętej trawie.

Oszczędna forma jest w tym przypadku ogromną zaletą. Pozwala zarazem na szerokie spektrum wykorzystania pustaków gładkich. Można zdecydować się na klasyczne opłotowanie z wąskimi słupkami oraz niską podmurówką, ale też nieco bardziej okazałe ogrodzenia z podwyższoną podmurówką i szerszymi słupkami albo nawet na szczelne mury, które całkowicie odgradzają działkę od świata zewnętrznego i zwiększają tym samym poczucie bezpieczeństwa.

montaz ogrodzenia 3

Stonowana i elegancka kolorystyka

W błędzie jest ten, kto myśli, że ogrodzenia z pustaków betonowych gładkich nadają się wyłącznie dla miłośników tradycyjnych szarości. Dzięki barwieniu w masie w ofercie rynkowej znajdują się ciekawe rozwiązania kolorystyczne. Oprócz różnych odcieni szarego, dostępne są także pustaki czarne, grafitowe, białe, antracytowe czy ceglaste. Daje to naprawdę szerokie pole wyboru i wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Kolory można też dowolnie mieszać i tak zestawiać, aby perfekcyjnie dopasować barwę ogrodzenia z pustaka gładkiego do elewacji budynku, i to zarówno w ciepłych, jak i zimnych tonacjach.

Stonowana i niezwykle elegancka paleta barw w połączeniu z gładką powierzchnią i delikatną linią fug pozwala uzyskać wyjątkowo atrakcyjne wizualnie efekty.

montaz ogrodzenia 4

Szybki montaż ogrodzenia z pustaków gładkich

Wielu inwestorów decyduje się na wykonanie opłotowania z pustaków gładkich ze względu na bezproblemowy montaż, który zajmuje mało czasu. Dzięki temu obniża się koszty. Warto jednak postawić na doświadczoną ekipę wykonawczą, aby efekty rzeczywiście zadowoliły w 100%. Warszawska firma Wawer-Bud gwarantuje montaż ogrodzenia z pustaków gładkich w naprawdę szybkim tempie, ale zarazem z dużą dokładnością wykonania. Podstawą jest po prostu zadowolenie klienta z uzyskanych efektów.

Mimo że sam montaż przypomina nieco układanie klocków, to jednak wymaga naprawdę dużej precyzji. Ważny jest każdy element – począwszy od podmurówki po daszek. Podstawa to dobry projekt, który uwzględnia wszystkie detale. Ostateczny wygląd ogrodzenia może prezentować się na wiele odmiennych sposobów, różniących się wizualnie i funkcjonalnością.

Warto też podkreślić, że pustaków gładkich można tworzyć także inne konstrukcje. Poza bryłami ogrodzeniowymi to jeszcze wzmocnienia skarp, murki, zielone ściany czy wykończenia tarasów.

Warto zdecydować się na ogrodzenie betonowe gładkie, jeżeli szczególnie zależy nam na nowoczesnym designie, wysokiej funkcjonalności, trwałości konstrukcji oraz eleganckim wrażeniu wizualnym. 

 

WAWER-BUD
Kożuchowska 7
04-715 Warszawa

Jerzy Bryska
tel: 501 256 127
https://www.wawerbud.pl/kontakt/
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod