wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Nieznane numery - kto dzwoni sprawdzisz w sieci!

Przydatne rozwiązania

  • 25 listopada 2021
  • Mateusz

Zdjęcie: Fotografia poglądowa

Chyba każdy użytkownik telefonu przynajmniej raz zobaczył na jego wyświetlaczu numer, który nie był przypisany do żadnego z konatktów z naszej listy. Poączenia tanie najczęściej są zupełnie niegroźne i pochodzą z neutralnych źródeł. Zdarza się jednak, że mogą one stanowić spore zagrożenie. Nic więc dziwnego, że wiele osób takie połączenia ignoruje lub zwyczajnie je odrzuca. Okazuje się jednak, że w większości przypadków możemy dziś zweryfkować rozmówcę i wykorzystać do tego celu sieć. 

Dzwoni nieznany numer - jak się zachować?

W wielu osobach nieznane numery budzą niepokój czy nawet panikę - o powodach takeij reakcji przeczytać można chociażby pod adresem https://inlookup.com. Dlaczego boja się oni odbierać telefonu z nieznanych numerów? Wszystko przez liczne oszustwa, naciągnięcia i nieuczciwe praktyki sprzedażowe, których ofiarami codziennie padają tysiące osób na całym świecie. Dzwoniący oszuści często wykorzystują zaawansowane socjotechniki i podszywają się pod inne osoby (na przykład pracowników banków czy naszych bliskich). Ich celem jest doprowadzenie do ujawnienia naszych danych lub przechwycenie pieniędzy. Nie każde tego rodzaju połączenie musi jedank świadczyć o potencjalnym niebezpieczeństwie. Może się bowiem okazać, że próbę kontaktu z nami podejmuje bliska lub znana nam osoba, której na przykład skradziono telefon lub jej urządzenie się rozładowało. Tego rodzaju rozterki towarzyszą ludziom na całym świecie - rekordy popuularności bije chociażby fraza "who called me". Dziś z pomocą przychodzi nam internet, w którym znaleźć można informacje na niemal każdy temat i numery telefonów nie są tutaj wyjątkiem. 


Jak sprawdzić przydatność danego numeru?

Większość telefonów firm i instytucji widnieje na ich stronach - wpisując taki numer w pole wyszukiwarki przekonamy się, że jest on powiązany właśnie z konkretną firmą. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie to sprawdzić w ten sposób i wówczas warto odwiedzić serwisy, które są swego rodzaju bazami danych, opinii i komemtarzy. Za ich pośrednictwem dowiem się na przykład, czy konkretny numer stanowić może jakiegokolwiek rodzaju zagrożenie. Dzięki temu możemy dodać przydatne numery do naszej listy kontaktów i zablokować te, od których telefonów sobie nie życzymy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że spora częś tego rodzaju serwisów działa odpłatnie - przed skorzystaniem z nich warto więc zapoznać się z ich regulaminem czy cennikiem. Sami także możemy stać się częścią tej internetowej społęczności i zamieszczać tam właśne komentarze, spostrzeżenia i oceny. Więcej na ten temat przeczytać można na portalach branżowych - jednym z nich jest inlookup.com.
Dodaj komentarz

Przepisz kod