wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Nie będzie S8 Corner? Wystąpił pewien problem...

Stare Babice się wycofały?

  • 13 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: wizualizacja

Miało być kino, 150 sklepów, a także miejsca mieszkalne. Pojawił się nawet pomysł, aby zbudować tam akademik. Chęć otworzenia swoich sklepów w S8 Corner wyraził m.in. H&M oraz LPP, czyli właściciel takich marek jak Reserved, Cropp czy Mohito. Całość miała wynieść 43 tys. m2. Ale, prawdopodobnie, S8 Corner nie powstanie. A to wszystko dlatego, że mieszkańcy Starych Babic ponieśliby wyższe koszta, co związane jest z budową. 


Stare Babice się wycofują. Mają powód 

Deweloper będzie musiał poczekać ze swoimi planami albo skorzystać z innych miejsc pod zabudowę w Warszawie. Powodem braku zgody na budowę tak wielkiego obiektu jest fakt, że infrastruktura w okolicy nie jest wystarczająca. Jak powiedział sekretarz gminy Stare Babice, Michał Więckiewicz, w rozmowie z RDC: 

Gmina przygotowuje teraz nowy projekt zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Będzie zmniejszona intensywność zabudowy dla tego areału, który obejmuje około 15 ha tak, żeby ta inwestycja, jeżeli zostanie wykonana przez inwestora, mogła żyć w zgodzie z infrastrukturą, finansami, jak i obecnymi mieszkańcami gminy Stare Babice. Na tych 15 ha byłaby dopuszczalność na 60 procentach nieruchomości zabudowy do czterech kondygnacji

Inwestor z kolei nie zgodził się z ograniczeniami i zapowiedział odwołania. Na razie na S8 Corner nie ma jednak co liczyć. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod