wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Mimo dziury budżetowej powstanie kładka na Pragę

121 mln zł za pieszy most

  • 24 listopada 2021
  • Patrycja

Zdjęcie: UM Warszawa

We wtorek 23 listopada prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał z firmą Budimex umowe na budowę kładki na Pragę, która warta jest 121 milionów złotych. Samorząd, mimo dziury budżetowej, jednak zdecydował się na budowę. Z opublikowanego projektu przyszłorocznego budżetu wynika, że ratusz warszawski nie zamierza dokonywać żadnych cięć, a dziurę budżetową łatać będzie... kredyt. 


Most pieszy na Pragę 

Warszawiacy jeszcze wiele lat będą spłacali pieszy most na Pragę, skoro powstanie za pożyczone pieniądze. Przeprawa jest również, niezgodnie z prawdą, reklamowana jako pierwszy most tylko dla pieszych i rowerzystów. Wszystko dlatego, że nie będzie tam wydzielonego pasa dla rowerzystów. Przejeżdżający rowerzyści będą musieli liczyć na to, że piesi ich przepuszczą.

Według wielu osób jest to pomysł tragiczny i nawet aktywiści ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" mówią, że wydawanie pieniędzy na kładkę "znikąd donikąd" to czarny PR dla rowerzystów. Nie ma kompletnie sensu. 

Przypomnijmy: projekt kosztował 6,6 mln złotych. Jednopoziomowy most będzie wspierał się na siedmiu podporach z żelbetu. To drugi most na bazie nieczynnej instalacji do odpopielania (pierwsza była kładka Żerańska, wybudowana w roku 2016). 
Dodaj komentarz

Przepisz kod