wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Metro na Bemowo: podano termin wyjazdu pociągu testowego

Wiele się opóźniło

  • 10 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Facebook: Metro Warszawskie

Metro Warszawskie na swoim facebooku pokazało zdjęcia z budowy stacji Ulrychów. Prace na bemowskim odcinku metra mają zakończyć się w wakacje. Pojawiła się również informacja, kiedy na stacji pojawi się pierwszy testowy pociąg. A to już całkiem niedługo. 


Metro - prace na Bemowie

Metro Warszawskie na swoim profilu na Facebooku poinformowało, że stacje Ulrychów i Bemowo już powoli nabierają swojego docelowego wyglądu. Układane są posadzki i okładziny ścienne. 

We wpisie poinformowali również, że niebawem na tory wyjedzie skrajnik, którego zadaniem będzie między innymi sprawdzenie poprawności wykonania szyny prądowej czy montażu instalacji w tunelach. Kontrola ta umożliwi na wjazd pociągu testowego - ten etap prac zaplanowany jest na przełomi marca i kwietnia. 

Wszystko znacznie się przeciąga - to wszystko przez epidemię i zamknięcie granic, co spowolniło niektóre prace. Pierwotnie wszystko miało skończyć się w 2021 roku, ale budowa przy tych dwóch stacjach ma zakończyć się dopiero w lipcu 2022 po ponad roku "obsuwy". 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod