wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Dom Sąsiedzki Nad Stawem - kolejne miejsce aktywności na Bemowie

Przy ul. Pełczyńskiego 30B

  • 12 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: UD Bemowo

Na Górcach rozpoczął swoją działalność Dom Sąsiedzki nad Stawem, który prowadzony jest przez samorząd za pośrednictwem ośrodka pomocy społecznej. Każdy mieszkaniec może wpaść na Pełczyńskiego 30B, aby pospotykać się, spędzić tam trochę czasu, a jednocześnie pouczestniczać na różnego rodzaju zajęcia. 


Nowe miejsce dla mieszkańców na Górcach 

Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność "gwiazdką sąsiedzką", która odbyła się 10 grudnia z udziałem grupy okolicznych mieszkańców. Na miejscu lepione były pierogi, a najważniejszym punktem okazała się wizyta Mikołaja. Sześć dni później odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli samorządu. 

Jak zapowiada OPS Bemowo: 

Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoje zainteresowania, dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także uczestniczyć w zajęciach i warsztatach zorganizowanych. Miejsce to ma służyć też lokalnym społecznościom jako miejsce spotkań sąsiedzkich. Zależy nam na tym, żeby w działalność nowego miejsca aktywności lokalnej zaangażować różnorodne grupy: młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z dziećmi, osoby samotne oraz seniorów.
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod